MATRIX Automotive se v USA seznamoval s novými trendy

image

Publikováno: 10.11.2019

Rubrika: Ze života divize

První smlouvu o zastoupení podepsal MATRIX Automotive a 3M již v únoru roku 1993. Dnes po více než pětadvacetileté spolupráci je třebešovská firma největším průmyslovým distributorem v České a Slovenské republice. Především potom na poli brusných a lepicích systémů, ochrany zdraví při práci, filtrace kapalin a komerční grafiky. Mezi bestsellery od značky 3M patří brusné kotouče s vysokým výkonem Cubitron II, kotouče pro jemné broušení Trizact, VHB oboustranné pásky i respirátory Aura.

Do města St. Paul, kde má druhý nejstarší dodavatel divize Automotive svou centrálu, přijel vedle ředitele divize Jaroslava Švarce také generální ředitel Holdingu MATRIX Ing. Libor Burian. Oba s sebou vzali své syny.

„Nejdůležitější náplní návštěvy byla jednání s vedoucími jednotlivých obchodních skupin a jejich aplikačními techniky. Mluvilo se o inovačních technologiích, pozici na trhu a podmínkách dalšího vývoje úspěšné dlouholeté spolupráce. Navštívili jsme tradičně i srdce aplikačních technologií v Cam centru, kde jsme si na vlastní oči i ruce vyzkoušeli všechny novinky pro rok 2020. Velký důraz byl kladen na robotická řešení technologií povrchových úprav a lepení, což je trend poslední doby, kdy zakázek přibývá, ale pracovníků ne,“ prozradil ředitel Automotivu Jaroslav Švarc.

Celá návštěva byla rozdělena do teoretických i praktických bloků. Zástupci společnosti MATRIX si na vlastní kůži vyzkoušeli brousit nerez, ocel nebo mosaz pomocí těch nejnovějších technologií. Dobrou zprávou potom je, že se na tyto špičkové technologie můžeme v dohledné době těšit i v Evropě.

„Na zpáteční cestu jsme si s sebou vzali vzorky, které nyní ukazujeme našim zákazníkům. Získají tak představu, na které novinky se v příštím roce mohou těšit,“ doplnil ředitel Švarc s tím, že o nových trendech MATRIX Automotive uspořádá intenzivní sérii školení pro vlastní zaměstnance i zákazníky.

V neposlední řadě je nutné zmínit i návštěvu výrobní firmy Airworthy, která se zabývá výrobou a úpravami interiérů letadel a kolejových vozidel. Používané vyspělé technologie byly inspirací pro naše aplikace na starém kontinentu. Kdo ví, možná bude jednou tato firma i zákazníkem Automotivu, a to buď v USA nebo prostřednictvím pobočky v Evropě.

Závěrem je potřeba říct, že by Holding MATRIX v budoucnu rád rozšířil své aktivity o pobočku v USA.