Spolupráce s novým partnerem stvrzena na školení ve Švýcarsku

image

Publikováno: 13.01.2020

Rubrika: Ze života divize

Po první dekádě existence divize Automotive, která byla pouze ve znamení průmyslových brusných systémů, přišlo rozšíření portfolia nabídky o průmyslové lepení. Nejprve se stal MATRIX Automotive generálním zastoupením firmy Gurit-Essex, jenž se v roce 2000 stala součástí chemického koncernu Dow Chemical. V letošním roce fúzí s neméně významným gigantem Dupont vznikl pro divizi nový partner.

Spolupráce byla stvrzena odborným školením v sídle nových laboratoří a vývojového centra ve švýcarském městě Freienbach na břehu Curyšského jezera. Vysokou mírou investic do těchto rozvojových aktivit a kvalitou odborného tréninku se zaměstnanci divize Automotive utvrdili, že spolupráce bude s vysokou perspektivou a oboustranně prospěšná i v budoucnosti.

Významnou částí byla prezentace připravenosti v nabídce speciálních materiálů pro lepení či těsnění elektrovozů, především jejich baterií. Druhým významným bodem byla spolupráce v oblasti robotizace a automatizace.

MATRIX Automotive je se svým týmem odborníků téměř 20 let klíčovým partnerem významných průmyslových firem v oblasti lepicích technologií. Exkluzivním zastoupení v distribuci lepicích produktů značky Dupont v České republice firmou MATRIX a.s. a Slovenské republice prostřednictvím své dceřiné organizace MATRIX Trade s.r.o. se sídlem v Trnavě jen stvrzuje svůj výkon.

I tímto krokem byla motivována loňská největší investice divize Automotive do nových laboratoří s certifikovaným vybavením a vysoce odbornou obsluhou.

Nejen pro lepicí technologie Dupont, ale i 3M, Acralock či Kömmerling, umí MATRIX Automotive zákazníkovi nabídnout tu nejvyšší formu přidané hodnoty, a to kvalitní výkon v minimálním čase. Důkazem toho je již několik významných dlouhodobých projektů, na které byli v 2. pololetí nominováni.