Leštění a finalizace povrchů

image

Je jedna z posledních operací, které je potřeba udělat před balením a expedicí konečného výrobku

Dle typu výrobku se může jednat o velmi různé operace. Od broušení a čištění svárů či jiných nežádoucích stop na povrchu výrobku.

Před vrchním lakem, až po zachování pohledových ploch bez překrytí barvou.

Příprava povrchu musí odpovídat následné operaci.

Jeden příklad za všechny, finální povrch pro aplikaci práškové barvy, nebo chromu se bude výrazně lišit.

 

Vždy je potřeba vědět, jaký povrch má být výsledkem finálního opracování výrobku. Pokud možno v měřitelných hodnotách např. Ra, Rz.

 

Dle typu opracovávaného materiálu je potřeba vědět, jestli použít brusivo za sucha, pod vodou, emulzí, případně ve formě pasty.

Každý materiál má své výhody a nevýhody a proto je vždy potřeba volbu otestovat.

 

Všechny brusiva jsou dostupné v několika různých provedeních a velikostech, dle aplikace.

Systém 3M Trizact™

Strukturovaná brusiva Trizact mají brusná zrna uspořádaná do pečlivě umístěných pyramid, vyrobených mikroreplikační technologií. Každá pyramida se skládá z brusných materiálů mikronové velikosti. Při postupném opotřebení pyramidové struktury se obnažuje černý minerál, takže po celou dobu broušení se reprodukuje jak vysoká řezná rychlost, tak vysoká kvalita povrchové úpravy.

image

Systém 3M Scotch Brite™

Jedná se systém netkané textilie na níž jsou upevněna brusná zrna, váže syntetická vlákna a abrazivní částice, takže vzniká přizpůsobivý, trojrozměrný materiál. Tato otevřená struktura zmírňuje riziko deformace nebo změny barvy dílu a odolává zatížení, což pomáhá zlepšit jakost povrchu a prodloužit životnost produktu. Rouno je konstruováno tak, aby kontinuálně odhalovalo čerstvý brusný materiál k pracovnímu povrchu, za vytvoření konzistentní, lepší jakosti povrchu, přičemž se snižuje pravděpodobnost přetížení dílu a porušení kritických tolerancí. Složí zpravidla k dokončování, leštění nebo sjednocováni povrchu, odstraňováni otřepů a začištění svarů.

image

Kontaktujte nás

Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami
Děkujeme. Ozveme se Vám.