Ruční broušení

image

Ruční broušení je používání brusných papírů bez použití elektrického, nebo pneumatického nářadí

K usnadnění držení se mohou používat různé přípravky, na které se smirkový papír nalepuje pomocí suchého zipu (Hookit systém) nebo přidržovacích klipsen. Podložky bývají různých tvarů a tvrdostí a mohou být i napojené na odsávací vysavače k omezení prašnosti. Brusný materiál může mít podklad papírový, plátno nebo polyester různých tuhostí a vlastností. K velmi jemnému broušení se používá tzv. mokré broušení papíry Wetordry, kde je materiál máčen ve vodě. Profilované materiály mohou využívat konstrukci brusných houbiček, kdy je brusivo naneseno na 1-4 strany měkkého brusného bloku. Používají se také různé minerály Sic, Al2O3, Cubitron, Diamant a způsoby nanášení minerálu, aby docházelo k co nejmenšímu zanášení.

3M™ Scotch-Brite

Velmi rozšířeným materiálem jsou produkty 3M™ Scotch-Brite, které jsou svou otevřenou strukturou přímo stvořeny pro čištění a sjednocování materiálů. Nevadí jim ani výskyt oleje nebo různých rozpouštědel.

image

Systém 3M™ Wetordry™

  • Pro mokré i suché použití
  • Přesná zrnitost mikronové vrstvy pro rovnoměrnou, konzistentní konečnou úpravu
  • Zkracuje ruční broušení a leštění

Částice z karbidu křemíku nanesené na flexibilním netkaném podkladu pro konečnou úpravu a leštění profilovaných povrchů měkčích materiálů. K dispozici v rozměru 15,0 a 30,0 mikronů.

Dostupné hrubosti P800 - P2500

image

Kontaktujte nás

Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami
Děkujeme. Ozveme se Vám.