Úhlové broušení

image

Objevte jedinečné vlastnosti přesně tvarovaného zrna brusných materiálů Cubitron™ II

Díky unikátnímu patentovanému tvaru se brusné plochy zrna opotřebovávají rovnoměrně a udržují si své hrany neustále ostré. Cubitron™ II tudíž nabízí mnohem delší životnost než běžná keramická brusiva. Precizně tvarovaná zrna se navíc během řezání a broušení méně zahřívají, což usnadňuje a urychluje vaši práci. Výsledek bude lepší než kdykoli dříve!

Stále nepřekonanou inovací společnosti 3M z roku 2010 je revoluční keramické zrno Cubitron II. Jedná se o zbrusu nový tvar keramického zrna, kde jednotlivá zrnka jsou přesně tvarovaná do stejně velkých a svisle orientovaných trojúhelníků. Tyto samoostřící trojúhelníky jsou navrženy tak, aby se při opotřebovávání lámaly, a aby neustále vznikaly nové, superostré body a hrany, které se zaboří do kovu jako nůž, místo aby ho jen odíraly nebo kypřily.

Tento jedinečný tvar sebou nese také unikátní vlastnosti, které Vám úplně změní pracovní produktivitu při broušení. Nejvýraznějšími vlastnostmi jsou minimální zahřívání, delší životnost (až 4x déle než běžné brusivo), vyšší rychlost broušení a hlavně pohodlnější a bezpečnější broušení.

K úhlovému broušení slouží úhlová bruska, která má mnohé využití – brousí, leští, čistí, řeže. Úhlová bruska se dá využít k povrchovému broušení a čištění různých materiálů - kovů, dřeva, zdiva či plastů.

Brusné kotouče

Brusné kotouče se využívají k vybrušování úkosů, odstranění okují a broušení sváru.

3M™ Cubitron™ II

Prémiové brusné kotouče 3M™ Cubitron™ II revolučně mění proces broušení. Rychleji ubírají materiál a vydrží déle než konvenční brusné kotouče. S technologií přesně tvarovaného keramického zrna 3M™, brusiva Cubitron™ II:

 • rychleji ubírají materiál
 • zůstávají déle ostré
 • pomáhají snížit únavu obsluhy
 • zvyšují produktivitu

Brusné kotouče 3M™ Silver se sníženým středem

Druhá nejlepší možnost po kotouči 3M™ Cubitron™ II. A i tak předčí konkurenci.

Brusné kotouče 3M Silver se sníženým středem (Depressed Center Grinding Wheels — DCGW) představují třídu brusiv s dlouhou životností — využívajících legendární rychlosti a dlouhé životnosti přesně tvarovaného zrna 3M Precision-Shaped Grain navržených pro poskytnutí vynikající hodnoty. Jsou ideální volbou pro aplikace jako je odstraňování svarů, srážení hran, řezání a další a to s delší životností a rychlejším řezáním než u brusiv s oxidem hlinitým nebo konvenčních brusiv.

3M™ Brusný kotouč

Kvalitní brusné kotouče 3M™ obsahují korundová zrna a jejich použití je převážně cíleno pro broušení oceli a jejích slitin.

 • Modrý kotouč - určený na ocel
 • Oranžový kotouč - určený na nerez
 • Zelený kotouč - určený na kámen
image

Řezné kotouče

Řezné kotouče slouží k řezání různých typu materiálů.

3M™ Cubitron™ II

Prémiové řezací kotouče 3M™ Cubitron™ II obsahují přesně tvarované keramické zrno, díky kterému rychleji ubírají materiál, lépe chladí
a prokazují vyšší životnost než konvenční řezací kotouče. Kotouč je vyvinut pro použití na všechny druhy kovů, nerezové oceli a litiny. Jeho výhodami jsou:

 • rychlejší a kvalitnější řez při nižší teplotě
 • vyšší počet řezných cyklů
 • technologie rychlého chlazení je šetrnější k materiálu
 • vyšší životnost kotouče
 • pomáhá snížit únavu obsluhy

3M™ Silver

Řezací kotouče 3M Silver s nadstandardním výkonem, navržené tak, aby byly dostupné pro každodenní použití. Tyto inovativní kotouče, vyznačující se technologií přesně tvarovaného zrna 3M. Dosahují rychlého, plynulého řezného výkonu na všech typech železných kovů, nerez ocelí a legovaných ocelí. Navíc vydrží déle, než kotouče z oxidu hlinitého a aluminia-zirconia. To znamená méně výměn kotoučů a více hotových dílů na kotouč, čímž dochází ke zlepšení produktivity dílny a snížení vašich nákladů.

3M™ Řezný kotouč

Kvalitní řezací kotouče 3M™, které jsou vyráběny ve třech typech pro konkrétní použití.

 • Modrý kotouč - určený na ocel
 • Oranžový kotouč - určený na nerez
 • Zelený kotouč - určený na kámen
image

Fíbrové disky

Fíbrové disky se využívají k odstraňování svarů, okují a povrchových vad, srážení hran.

Typickými zástupci jsou:

 • 3M 982C
 • 3M 987C
 • 3M 787C

Běžně zastupené hrubosti jsou:

 • P36
 • P60
 • P80
 • P120

3M™ Cubitron™ II 982C a 987C

Fíbrové disky Cubitron™ II jsou vyrobeny s použitím přesně tvarovaného keramického zrna 3M™ vytvářejícího ultraostré, rychle odebírající body, které se rovnoměrně opotřebovávají a dobře chladí. Rozpad minerálu je optimalizován a tím je maximalizována životnost disku.
Disky 987C obsahují pojivou vrstvu Grinding-Aid™ redukující zahřívání a tvorbu tepelných map při procesu broušení.

Výhody:

 • vyšší produktivita a výkonnost
 • delší životnost
 • pohodlnější a bezpečnější broušení
 • dosažení hladších povrchů

Cílové aplikace:

 • odstranění svarů, okují, důlků a povrchových vad
 • zkosení
 • srážení hran

3M™ 785C

Standardní osvědčená řada fíbrových disků 3M™. Disky jsou opatřeny směsí matriálů korundu a keramického minerálu 3M™ Cubitron™. Jelikož disky obsahují samochladící vrstvu Grinding Aid™, jsou tyto disky primárně určeny pro broušení na nerezové oceli. Zajišťují bezpečnost obrobku a prodlouženou životnost brusiva.

3M™ 581C

Standardní fíbrový disk osázený minerálem Aluminium Zirkon. Poskytuje standardní výkon a vytvářejí rovnoměrný povrch. Primárně je určen pro broušení konstrukčních ocelí, lze však použít i pro aplikace na broušení hliníku, nerezu a barevných kovů.

image

Lamelové disky

Lamelové disky se dělí na ploché a kónické, slouží k broušení, odstraňování svárů a očištění po hrubém opracování výrobku.

Typickými zástupci jsou:

 • 3M 967
 • 3M 556

Běžně zastupené hrubosti jsou:

 • P40
 • P60
 • P80

3M™ Cubitron™ II 967A

Lamelové kotouče 967A obsahují přesně tvarované keramické zrno Cubitron™ II. Jsou více fl exibilní, použitelné na koutové sváry
i tvarově náročné povrchy. Obsahují pojivou vrstvu Grinding-Aid™ redukující zahřívání a tvorbu tepelných map při procesu broušení.
Prokazatelná delší životnost keramického zrna Cubitron™ II oproti standartním A/Z brusným lamelovým kotoučům.
Podklad: plátno Y-wt.

3M™ 566A

Flexibilní lamelové kotouče s minerálem Aluminium Zirkon pro aplikace na všech typech kovů. V nabídce i v zrnitosti P120, která je
vhodná pro sjednocování a dokončovací práce.
Podklad: plátno X-wt heavy.

 

image

Leštící kotouče

Leštící kotouče slouží ke sjednocení povrchu a čištění stop po broušení

Unikátní technologie, která vás nadchne

Brusné disky 3M™ Scotch-Brite™ jsou vyrobeny unikátní 3M™ technologií netkané textilie. Zaujmou výbornou životností a tvarovou přizpůsobivostí. Jednotný povrch je docílen během výrazně kratší doby. Výběr je ze čtyř typů v různých zrnitostech
od velmi jemných až po hrubé. Barevné kódování zrnitostí zjednodušuje výběr vhodného typu.

Systém upevnění Hookit™

Brusné disky Scotch-Brite™ nabízíme ve dvou typech upevnění. Plné disky připevníte na speciální podložku suchým zipem. Disky se středovým otvorem upevníte na podložku se středovým otvorem s přesným vycentrováním, díky kterému snížíte vibrace. Brusné
disky Scotch-Brite™ se liší rychlostí broušení a životností. Vyberte si vhodný typ podle náročnosti své aplikace.

3M™ Scotch-Brite™ GB-DH brusné a lešticí disky

Chcete leštit a brousit jen s jedním diskem? Umožní vám to brusné a lešticí disky 3M™ Scotch-Brite™ GB-DH. Nová technologie spojuje dlouhou životnost 3M™ Cubitron™ a výborný úběr osvědčeného materiálu 3M™ Scotch-Brite™. Brusné a lešticí disky GB-DH jsou absolutní špičkou ve všestrannosti použití. Oceníte výjimečně dlouhou životnost a odolnost opotřebení.
Dostupné ve dvou tvrdostech: HD – Heavy Duty (P80) a SD – Super Duty (P50). Na materiál: měkká ocel, hliník.

3M™ Scotch-Brite™ SC-DH lešticí disky

Prémiové lešticí disky 3M™ Scotch-Brite™ SC-DH pro úpravu povrchů se systémem uchycení na suchý zip. Mají schopnost dokonale sjednotit povrch po broušení a redukovat tím celkový čas práce. Dostupné v hrubostech: hrubý (hnědý), středně hrubý (kaštanový),
jemný (modrý), extra jemný (šedý). Na materiál: všechny kovy.

3M™ Scotch-Brite™ SL-DH lešticí disky

Produkty s označením SL-DH rozšiřují řadu SC-DH o hrubší a agresivnější typy materiálu vykazující vyšší životnost.
Dostupné ve dvou tvrdostech: HD – Heavy Duty / hnědý (P80) a SD – Super Duty / černý (P50).
Na materiál: konstrukční i nerezové oceli, barevné kovy.

3M™ Scotch-Brite™ SE-DH lešticí disky
Produkty s označením SE-DH rozšiřují řadu SC-DH o hrubší a agresivnější typy materiálu vykazující vyšší životnost na fl exibilnějším podkladu než je používaný u SL-DH. Dostupné v hrubostech: hrubý (hnědý), středně hrubý (vínově červený), jemný (zelený).

3M™ Scotch-Brite™ RC-UW Rapid Cut
Lisované kotouče 3M™ Rapid Cut vznikly spojením dvou nejmodernějších technologií 3M™, brusného rouna a precizně tvarovaného zrna. Umožňují tak rychlejší proces broušení, hladší povrch na dotek a skvělé ovládání kotoučů, což je ideální pro zabrušování svarů. Dostupné jsou v mnoha rozměrech, které jsou k dispozici na základě individuální poptávky. Tvrdosti kotoučů jsou 7C a tvdrší 9C.

image

Čistící kotouče

3M™ Clean & Strip CG – Blue (modré)
Modré čisticí disky „CG“ jsou dodávány ve dvou provedeních pro uchycení na úhlovou brusku, pod fíbrovou
podložku (CG-DB) a na sklolaminátové podložce (CG-RD). V průměru 115 mm.

Výhody:

 • vysoká pružnost při zachování agresivity
 • vysoká odolnost proti zanášení díky otevřené struktuře

Cílové aplikace:

 • čištění
 • odstraňování rzi a starých nátěrů
 • leštění svarů

3M™ Clean & Strip XT – Purple (fialové)
Fialové čisticí disky „XT“ tužší a agresivnější než modré disky „CG“. Jsou dodávány ve dvou provedeních pro uchycení na úhlovou brusku,
pod fíbrovou podložku (XT-DB) a na sklolaminátové podložce (XT-RD). V průměru 115 mm.

Cílové aplikace:

 • agresivnější čištění náročnějších povrchů či konstrukcí při zachování dlouhé životnosti kotouče

3M™ Bristle disky – BD-ZB
Axiální kartáče Bristle vyžadují minimální tlak od obsluhy a jejich maximální pracovní rychlost a systém upěvnění M14 odpovídá většině úhlových brusek. Průměr 115 mm.

Cílové aplikace:

 • odstranění laku, skvrn, lepidel, opálených stop po svařování, rzi, silně zoxidované vrstvy a povrchové kontaminace z velkých ploch
image

Kontaktujte nás

Přečetl(a) jsem si a souhlasím s uvedenými podmínkami
Děkujeme. Ozveme se Vám.