Primery

image

Primery jsou materiály sloužící k přípravě povrchů před aplikací lepicího systému, fólie, a jiných lepicích materiálů závislých na předúpravě povrchu

BETAPRIME 1707 (A+B)

Primer na kov

Betaprime 1707 je reaktivní dvousložkový primer na kovové povrchy.

Pracovní teplota 15 oC - 40 o C
Čas odpaření Od 30 min. až do tří 3 měsíců s jednosložkovými PU lepidly
Doba použitelnosti po smísení Max. 72 hodin při 23 oC a 50 % rel. vlhkosti pro jednosložková lepidla, max. 4 hodiny pro dvousložková lepidla (obal neprodleně uzavřít pro ochranu zbývajícího obsahu, zbylý materiál použít během několika hodin).

image

BETAPRIME 5404

Primer na plasty a lak

 Primer bez toluenu na plasty a lakované povrchy. Podkladový nátěr pro plochy lepené všemi přípravky BETASEAL a BETAMATE E.

Pracovní teplota optimální 10 oC – 40 oC
Doba odpaření Min. 30 s při 23 oC a 50 % relativní vlhkosti v závislosti na metodě aplikace, vrstva musí být na dotek zaschlá. Max. 8 - 24 hod., závisí na použitém přípravku BETASEAL, reaktivace přípravkem BETAPRIME 5404 nebo BETAWIPE 4000 je možná.

Pokyny pro použití Nádobu před otevřením dobře protřepat. V třepání pokračovat po dobu nejméně 60 s po uvolnění kovových kuliček uvnitř nádoby. Pozor! Přípravek je extrémně hygroskopický! Otevřenou nádobu okamžitě uzavřít pro ochranu zbývajícího obsahu. Zbytek přípravku je třeba spotřebovat během několika málo dní.

image

BETAPRIME 5500

Primer na sklo a keramiku

BETAPRIME 5500 je stříkatelný primer pro sklo a keramické povrchy, aplikovatelný v jednokrokové operaci, užívaný v kombinaci se všemi polyuretanovými lepidly a těsnícími materiály BETASEAL.

Pracovní teplota 10 °C – 40 °C
Doba odpaření Min. cca 30 s při 23 oC a 50 % relativní vlhkosti a aplikaci stříkáním a cca 3 min. při užití plsti. Naneseného filmu by se mělo být možné dotknout. Max. 3 dny při 23 oC a 50 % relativní vlhkosti.

Pokyny pro použití Nádobu před otevřením dobře protřepat. V třepání pokračovat po dobu nejméně 60 s po uvolnění kovových kuliček uvnitř nádoby. Pozor! Přípravek je extrémně hygroskopický! Otevřenou nádobu okamžitě uzavřít pro ochranu zbývajícího obsahu. Zbytek přípravku je třeba spotřebovat během 2 dnů.

image

BETAPRIME 5504

Univerzální primer

Betaprime 5504 je primer typu „vše v jednom“, určený pro sklo, keramiku a plasty, užívaný v kombinaci s polyuretanovými lepicími tmely BETASEAL a BETAMATE.

Teplota zpracování 0 oC - 40 o C
Čas odpaření 2 min. při 23 oC a 50 % relativní vlhkosti. Nanesený povlak by měl být na dotek suchý.
Čas ke zpracování (otevřený čas) Max. 3 dny při 23 oC a 50 % relativní vlhkosti.

image

BETAPRIME 5005

Betaprime 5005 je jednokrokový promotor adheze určený pro sklo, keramiku a lakované povrchy, užívaný v kombinaci se všemi lepicími tmely BETASEAL.

Teplota zpracování Ideální mezi 10 oC - 40 o C
Čas odpaření Min. od cca 5 min. při 23 oC a 50 % relativní vlhkosti. Nanesený povlak by měl být na dotek suchý. Max. 3 dny při 23 oC a 50 % relativní vlhkosti.

Pokyny pro použití Před otevřením nádobku dobře protřepat. Po uvolnění ocelových kuliček v nádobce třepat ještě po dobu 60 sekund. Pozor! Přípravek je extrémně hygroskopický! Otevřenou nádobu okamžitě uzavřít pro ochranu zbývajícího obsahu. Zbytek přípravku je třeba spotřebovat do 5 dní.

image

3M Primer 94

Speciální základní nátěr 3M 94 Primer se používá před aplikací oboustranně lepicích pásek na obtížně lepitelné (LSE) materiály, kde zvyšuje přilnavost pásek. Lze jej použít také před aplikací oboustranně lepicích pásek na sklo v případě, že lepený spoj bude vystaven extrémní vlhkosti.

Technické parametry

 • systém: rozpouštědlový
 • báze: akrylový polymer
 • teplotní odolnost: 90 °C
 • odolnost proti UV: vynikající
 • odolnost proti vlhkosti: vynikající
 • odolnost proti chemickým látkám: vynikající
 • aplikace: natírání
image

3M 4298 Primer

Pro použití s akrylovými pěnovými páskami 3M v automobilovém průmyslu 3M

Adhesion Promoter 4298UV je podkladový nátěr ke zvýšení přilnavosti oboustranných akrylových pásek 3M k plastům s nízkou povrchovou energií, jako jsou např. termoplastické olefiny (TPO), termoplastické urethany (TPU) a polypropylen (PP), dále je vhodný na povrchy EPDM, PE, PET, ABS nebo EVA. Není vhodný k aplikaci na PVC. Přípravek obsahuje fluorescenční barvivo ke kontrole nanesení optimální vrstvy.

Technické parametry

 • systém: rozpouštědlový
 • báze: akrylový polymer
 • teplotní odolnost: 90 °C
 • odolnost proti UV: vynikající
 • odolnost proti vlhkosti: vynikající
 • odolnost proti chemickým látkám: vynikající
 • aplikace: natírání
image

3M Primer AP111

Pro zlepšení a urychlení přilnavosti pásek 3M VHB™

3M™ Adhesion Promoter 111 je roztok na bázi izopropylalkoholu používaný pro zlepšení a urychlení přilnavosti pásek 3M VHB™ na různé typy povrchů včetně surových kovů, pozinkované oceli a lakovaných povrchů. Protože se mohou povrchy a složení laků výrazně lišit, před každou aplikací je nutné provést zkoušku.

Technické parametry

 • systém: rozpouštědlový
 • báze: izopropylalkohol (IPA)
 • aplikace: natírání
image